متن کامل خبر


 
برگزاری سلسله کارگاه های فرزند پروری، پرورش هوش هیجانی

خلاصه خبر: دغدغه‌ها و مشکلات دانشجویان متاهل و مجرد ساکن در خوابگاه‌ها بنا به شرایط زندگی شان و مسائلی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند،می‌تواند متفاوت باشد.

از این رو هر کدام ممکن است با نیازها و شکایات متفاوتی برای مشاوره به روانشناسان خوابگاه مراجعه نمایند.
بنا به تجربه بالینی که روانشناسان خوابگاه متاهلی موسی نژاد از جلسات مشاوره خود به مرکز مشاوره دانشگاه گزارش کردند این نیاز احساس شد که بسیاری از دانشجویان مستقر در این خوابگاه، پیرامون مهارت‌های زندگی زناشویی و فرزند پروری نیاز به اقدامات مشاوره‌ای فردی و همچنین آموزش گروهی در قالب کارگاه‌های مهارت آموزی دارند.
از این رو با هماهنگی مرکز مشاوره دانشگاه قرار شد اولین کارگاه آموزشی در تاریخ 96/9/23 در پاسخ به این نیاز دانشجویان ساکن در خوابگاه متاهلی موسی نژاد با عنوان "سلسله کارگاه های فرزند پروری، پرورش هوش هیجانی " صورت بندی و تبلیغات لازم صورت گرفت و کارگاه مذکور در ساعت مقرر برگزار گردید.
نظر به اینکه این کارگاه، اولین کارگاه برگزار شده از سوی روانشناسان این خوابگاه بود، با این وجود با استقبال و بازخورد خوبی از سوی دانشجویان روبرو شد.
در این کارگاه یک و نیم ساعته مدرسین کارگاه (آقای اندامی و خانم پازوکی) درباره هوش هیجانی و نقش آن در موفقیت و سازگاری فرزندان، شیوه‌های پرورش هوش هیجانی،نقش والدین در پرورش هوش هیجانی مطالبی ارایه نمودند و همچنین تمارین تجربی گروهی پیرامون شناخت انواع هیجانات، شیوه مدیریت و تنظیم هیجانات و ... ارائه گردید.
امید است برگزاری چنین کارگاه های مورد توجه بیشتری از سوی متولیان سلامت روان قرار گیرد تا نیازهای دانشجویان ساکن در اینگونه خوابگاه ها نیز تامین گردد.

11 بهمن 1396 / تعداد نمایش : 774