گروه‌های آموزشی


 
الکترونیک
الکترونیک

گروه مهندسی الکترونیک دانشگاه تربیت مدرس یکی از گروه های مطرح کشور در حوزه سیستمها ، مدارها و افزاره های الکترونیک است. این گروه در ایجاد محیط علمی پر نشاط برای دانشجویان و تربیت مدرسین و پژوهشگران کارآمد برای دانشگاهها و صنایع کشور بسیار موفق عمل کرده است.

قدرت
قدرت

پیشرفت روزافزون علم عناصر نیمه‌هادی و الکترونیک، منجر به پیدایش گرایش جدیدی در رشته قدرت به نام الکترونیک قدرت گردیده است. تحولات مهم در عرصه تولید خودروهای برقی، کاهش حجم دستگاه‌های الکترونیکی و گسترش علم سیستم‌های انتقال انعطاف‌پذیر FACTS، مرهون نتایج تحقیقات جهانی در این رشته است.

کنترل
کنترل

گروه کنترل دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس از برترین گروههای آموزشی کشور در حوزه سیستمهای کنترل می باشد که از ابتدای تشکیل تا کنون دستاوردهای ارزشمندی ارائه کرده است. پیشتازی، روزآمدی و پویایی در آموزش و پژوهش از مولفه های اصلی این گروه تخصصی بوده و فضای صمیمی بین اساتید و دانشجویان، محیطی دلچسب و به یادماندنی برای اکثر دانش آموختگان به یادگار گذاشته است. در حال حاضر فارغ التصیلان این گروه در قریب به اتفاق گروههای کنترل دانشگاههای کشور به عنوان عضو هیات علمی حضور فعال دارند.

مخابرات
مخابرات

گروه مخابرات دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس بزرگترین گروه این دانشکده با 10 عضو هیات علمی، ... دانشجوی کارشناسی ارشد و... دانشجوی دکترا بوده و از گروههای پیشرو مخابرات در سطح کشور است. از زمان تاسیس تا کنون این گروه موفق به تربیت ....دانش آموخته کارشناسی ارشد و ... دکترا شده است. گروه دارای 2 گرایش میدانها و امواج الکترمغناطیسی و سیستمهای مخابراتی است. در گرایش میدان 1 استاد تمام، 1 دانشیار و 2 استادیار عضویت دارند. همچنین در گرایش سیستم 3 استاد تمام، یک دانشیار و 2 استادیار عضویت دارند. این گروه دارای ارتباطات قوی با صنعت بوده و پروزه های متعددی با کارفرمایی شرکت ارتباطات سیار ایران، صنایع الکترونیک شیراز و صنایع مخابراتی ایران به انجام رسانده است. ارزش قراردادهای سابق و فعلی اعضای این گروه حدود سی میلیارد ریال برآورد می شود.

معماری سیستم‌های کامپیوتری
معماری سیستم‌های کامپیوتری

این گروه جهت تحصیل در گرایش‌های معماری کامپیوتر و رایانش امن در مقطع کارشناسی ارشد و در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس از طریق کنکور و استعدادهای درخشان دانشجو می‌پذیرد.

مهندسی پزشکی-بیوالکترونیک
مهندسی پزشکی-بیوالکترونیک

گروه مهندسي پزشکي دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر با سابقه بيش از دو دهه فعاليت، از گروههاي شناخته شده فعال در حوزه تحصيلات تکميلي در کشور مي باشد. هدف اصلي گروه مهندسي پزشکي، طراحي و آناليز ابزار مهندسي در کاربردهاي پزشکي و در راستاي تشخيص و درمان مناسب¬تر انواع بيماريها مي باشدکه بعنوان ابزار کمکي در اختيار پزشکان قرار مي¬گيرد.

مهندسی کامپیوتر
مهندسی کامپیوتر

این گروه در زمینه‌ای هوش مصنوعی، شبکه‌های عصبی، گرافیك كامپیوتری سیستم‌های هوشمند، معماری كامپیوتر، پردازش تصویر داده‌کاوی، امنیت شبكه و VLSI، پردازش موازی و توزیع‌شده كامپایلرها مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های كامپیوتری شبیه‌سازی و مدل‌سازی می‌نماید.