متن کامل خبر


 
افتتاح نمایشگاه دستاورد‌های مدیریت سبز در دانشگاه‌ها

خلاصه خبر: دومین نمایشگاه دستاورد‌های دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز پانزدهم مهرماه با حضور سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و کلانتری رییس سازمان محیط زیست در محل سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد.

دومین نمایشگاه دستاورد‌های دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز پانزدهم مهرماه با حضور سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و کلانتری رییس سازمان محیط زیست در محل سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد.
در این نمایشگاه از دستاورد‌های اجرایی ۳۹ دانشگاه، پژوهشگاه و پارک علم و فناوری در حوزه انرژی‌های نو صرفه جویی و بهره وری در منابع رونمایی می‌شود.
دانشگاه تربیت مدرس با شرکت فعال در این نمایشگاه دستاوردهای حوزه مدیریت سبز خود طی یکسال گذشته از قبیل؛ اجرای پروژه جمع آوری شبکه فاضلاب پردیس مرکزی، اجرای طرح معاینه فنی، بهبود سیستم احتراق و تنظیم موتورخانه ها بر اساس استنانداردهای 7595 و 7594 ISIR، اجرای پروژه تصفیه خانه خوابگاه شهید احمدی روشن در دانشکده کشاورزی به روشMBBR، پروژه قرائت از راه دور کنتورهای برق پردیس مرکزی با هدف مدیریت مصرف و حوادث و کنترل کیفیت، نصب و احداث ایستگاه دوچرخه سواری در پردیس مرکزی، اجرای سیستم آبیاری قطره ای فضای سبز پردیس مرکزی و ... در معرض دید علاقمندان قرار داده است.
در آیین افتتاح این نمایشگاه که با حضور دکتر محمدزاده معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه برگزار شد، سرپرست وزارت علوم، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست از غرفه دانشگاه بازدید و در جریان آخرین تحولات دانشگاه در حوزه مدیریت سبز قرار گرفتند.
گفتنی است غرفه دانشگاه به همت مدیریت دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، دبیرخانه شورای مدیریت سبز و مشارکت دانشکده مهندسی مکانیک و مدیریت روابط عمومی برپا شده است.
این نمایشگاه از ۱۵ تا ۱۸ مهر با مشارکت وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه کشور برپاست.

15 مهر 1396 / تعداد نمایش : 2496