متن کامل خبر


 
پیشنهاد استفاده از فناوری فضایی در طرح ملی حفاظت از هوای پاک مطرح شد

خلاصه خبر: بیست و سومین نشست شورای راهبری مدیریت سبز با حضور اعضای این شورا سوم بهمن ماه برگزار شد.

در این نشست دکتر آرش رضایی یک از اعضای این شورا به ارائه طرح مدیریت پسماند پرداخت. وی در این طرح هزینه های مربوط به آموزش و فرهنگ سازی، تامین زیرساخت و نظارت بر اجرای آن را مورد بررسی قرار داد.
در ادامه دکتر موسوی عضو پژوهشکده هوا و فضا که به دعوت دکتر امی در این نشست حضور یافته بود، پیشنهاد استفاده از فناوری فضایی در طرح ملی حفاظت از هوای پاک را عنوان کرد.
وی اظهار داشت: این طرح در 15 محور بوده که طرح جایگزینی موتورسیکلت های دودزا و از رده خارج کردن مینی بوس های دودزا از محورهای این طرح می باشد.
عضو هیات علمی پژوهشکده هوا و فضا گفت: طی بازنگری این طرح مشخص شد که بیش از 85 درصد آلودگی شهر تهران از منابع متحرک است و سهم موتورسیکلت ها در شهر تهران عامل 19 درصد آلودگی هوا هستند.
دکتر موسوی افزود: طرح حفاظت از هوای پاک شامل پیاده سازی سامانه جامع پایش و مدیریت آلودگی هوا، طرح آموزشی و اطلاع رسانی، طرح ارتقای تکنولوژی تولید منابع متحرک آلاینده و طرح تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری می باشد.
وی تصریح کرد: با استفاده از سیستم های پهبادی می توان میزان آلودگی هوا و درصد آلاینده ها را به صورت دقیق اندازه گیری کرد.
موسوی در پایان میزان هزینه این کار برای شهر تهران را حدود یک میلیارد تومان پیش بینی کرد.

6 بهمن 1397 / تعداد نمایش : 1742