متن کامل خبر


 
بازدید دانشجویان خوابگاه سماء2، سماء3 و باقری از کاخ موزه نیاوران

خلاصه خبر: نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه سماء2،سماء3و باقری روز پنجشنبه 3 دی ماه 94 رأس ساعت 8 الی 13 بعد از ظهر از کاخ موزه نیاوران بازدید کردند.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی 50 نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه سماء2،سماء3و باقری روز پنجشنبه 3 دی ماه 94 رأس ساعت 8 الی 13 بعد از ظهر از کاخ موزه نیاوران بازدید کردند.
بازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی کاخ موزه نیاوران به همت رابطان فرهنگی خوابگاه‌ها برگزار شد و دانشجویان در این اردوی نیم روزی از قسمتهای مختلف این کاخ شامل : موزه جهان نما، کاخ اختصاصی نیاوران، موزه کتابخانه سلطنتی و موزه خودروهای اختصاصی بازدید کردند.
قابل ذکر است کاخ نیاوران در شمال شرق تهران (شمیرانات) قرار دارد. شکل گیری کاخ نیاوران به نخستین سالهای سلسله قاجار بازمی گردد. مجموعه کاخ نیاوران که پس از انقلاب اسلامی به مجموعه ای موزه ای تبدیل شده است تا سال 1378 با مجموعه سعدآباد بطور مشترک اداره می گردید و از آغاز سال 1379 رسماً مستقل شد.اکنون با در بر گرفتن 5 موزه (کاخ اختصاصی نیاوران، کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، کتابخانه اختصاصی) و فضاهای فرهنگی دیگر همانند تالار آبی، سینمای اختصاصی و گالری جهان نما و همچنین باغ نیاوران که از باغهای سه گانه ییلاقی و بزرگ شمال قدیم بوده است جاذبه هایی از تاریخ، فرهنگ و طبیعت را به تماشا گذاشته است.در تارنمای مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران می توان به اطلاعاتی مفید درباره تاریخچه، موزه ها، مجموعه آثار، مرمت، خدمات فرهنگی آموزشی، امکانات برای  کودکان، مرکز اسناد،  تازه ها، کیفیت ارتباط با مجموعه کاخ نیاوران و تارنمای برخی دیگر از موزه ها را یافت.

7 دی 1394 / تعداد نمایش : 3452