متن کامل خبر


 
برگزاری نشست تخصصی سلول درمانی از مولکول تا کلینیک

خلاصه خبر: نشست تخصصی سلول درمانی از مولکول تا کلینیک با هدف امکان‌سنجی حضور دانشجویان در فرصت‌های مطالعاتی شش ماهه با حضور رییس انجمن مهندسی بافت و پزشکی بازساختی اروپا برگزار شد.

در این نشست تخصصی که از سوی دکتر حسین نادری‌منش، عضو هیات علمی بیوفیزیک دانشگاه تربیت مدرس با همکاری انجمن علمی دانشجویی بیوفیزیک و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد  زمینه‌های آشنایی و همکاری دانشکده علوم زیستی تربیت مدرس با موسسه تحققاتی لویگ بولتزمن در قالب همکاری بین دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.
پروفسور«هاینز ردل» رییس انجمن مهندسی بافت و پزشکی بازساختی اروپا و رییس موسسه تحقیقاتی لودیگ بولتزمن اتریش هم که در این نشست حضور داشت ضمن تشریح دستاوردهای علمی انستیتو لودویگ بولتزمن در زمینه مهندسی بافت به مهمترین یافته‌های اخیر این موسسه اشاره کرد.
در ادامه این نشست پروفسور سهیل بهرامی، رییس فدراسیون بین المللی انجمن‌های شوک و معاون موسسه لودیگ بولتزمن نیز درباره سلولهای بنیادی در تنظیم سیستم ایمنی و پزشکی اورژانسی سخنرانی کرد و با  اشاره به ماهیت سلول‌های بنیادی از یافته‌های جدید در زمینه پزشکی اورژانس خبر داد.
این نشست 21 فروردین با حضور بیش از صد نفر از دانشجویان و استادان علوم زیستی دانشگاه‌های کشور از ساعت 10 تا 13 در تالار همایش‌های دانشکده علوم پایه دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

20 اردیبهشت 1397 / تعداد نمایش : 551