متن کامل خبر


 
برگزاری نخستین کارگاه کارآفرینی در علوم جغرافیایی

خلاصه خبر: انجمن علمی دانشجویی اقلیم شناسی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نخستین کارگاه کارآفرینی در علوم جغرافیایی را برگزار کرد .

در این کارگاه، دکتر منوچهر فرج‌زاده استاد گروه جغرافیایی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: راه‌اندازی مراکز «خانه مسافر»  برای کمک به صنعت توریسم، مشاوره  به کشاورزان برای بهبود صنعت کشاورزی ،  کمک به صنعت ساختمان سازی،  مکان‌یابی صحیح و اصولی برای احداث کارخانه‌ها، مراکز تجاری و کارخانه‌های صنعتی  از جمله مواردی است که  در حیطه تخصص دانش‌آموختگان رشته جغرافیا است.

در ادامه این کارگاه، علیرضا حسینی، مشاور حوزه کسب‌وکارهای نوپا در این کارگاه تصریح کرد: امروزه اساس بسیاری از کسب‌وکارهای نوین مبتنی بر علوم جغرافیایی است و اسنپ ، اپلیکیشن بی‌پارک  و نرم‌افزار مکان‌یاب وِیزکه از جمله نرم‌افزارهای کاربردی و شناخته شده هستند بر مبنای ژئومارکتینگ پیش می‌روند.

وی همچنین مرکز رشد دانشگاه تربیت مدرس را دارای آمادگی و استقبال از طرح‌های راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا معرفی کرد که می‌تواند مشاوران و افراد متخصص در حوزه‌های متعدد را به دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف معرفی نماید.

 برگزاری کارگاهی دوساعته درباره web-GIS از سوی مهندس سعید رجایی از دیگر بخش‌های جذاب این کارگاه بود که با استقبال شرکت‌کنندگان همراه شد.

این کارگاه با حضور بیش از 150 نفر از دانشجویان و دانش‌آموختگان جغرافیا به مدت پنج ساعت برگزار شد.

30 مهر 1397 / تعداد نمایش : 876