متن کامل خبر


 
برگزاری دوره مقدماتی نشریات دانشجویی برای پنجمین سال متوالی در دانشگاه

خلاصه خبر: دوره مقدماتی آموزش نشریات دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس ویژه مدیران مسئول و سردبیران جدید نشریات دانشجویی دانشگاه، در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشجویان برگزار شد.

در بخش اول این کارگاه که روزهای  18 و 19 آذرماه 1397 با حضور امیر هوشنگ قلندری، مولف و مدرس روزنامه نگاری در نشریات دانشجویی برگزار شد، ابتدا مباحثی چون مدیریت رسانه‌ای، عوامل موثر در انتخاب اسم نشریه دانشجویی، وظایف مدیر، مراحل انجام کار و چارت تشکیلاتی در نشریات دانشجویی برای مدیران مسئول و سردبیران تبیین شد و سپس مدرس کارگاه به بررسی و ارزیابی محتوایی نشریات دانشجویی پرداخت.

آموزش تکنیک‌های موثر در تهیه خبر،گزارش، مقاله و مصاحبه در نشریات دانشجویی از دیگر بخش‌های کارگاه روز نخست نشریات دانشجویی بود.

در بخش دوم این کارگاه آموزشی نیز که روز دوم برگزار شد، کورش عنبری طراح و گرافیست معاونت فرهنگی و اجتماعی به تبیین مراحل طراحی تا چاپ یک نشریه دانشجویی شامل مفاهیم پایه در طراحی گرافیک، چاپ، صفحه آرایی و ویراستاری در نشریه دانشجویی پرداخت.

شایان ذکر است که این سلسله کارگاه‌ مطابق بند 6 از ماده 6 دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی هر ساله برای متقاضیان نشریات دانشجویی اعم از صاحبان امتیاز، مدیران مسئول، سردبیران و سایر عوامل اجرایی برگزار می‌شود. همچنین مطابق ماده 15 این دستورالعمل انتشار نخستین شماره نشریه منوط به طی دوره آموزشی و اخذ گواهی پایان دوره توسط صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر است.

24 آذر 1397 / تعداد نمایش : 1068