متن کامل خبر


 
دکتر احمدی در اولین گردهمایی دانش آموختگان پردیس دانشگاهی بر توسعه پردیس تآکید کرد

خلاصه خبر: اولین گردهمایی دانش آموختگان پردیس دانشگاهی با حضور رئیس دانشگاه روز جهار شنبه دوازدهم خردادماه در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

اولین گردهمایی دانش آموختگان پردیس دانشگاهی با حضور رئیس دانشگاه روز جهار شنبه دوازدهم خردادماه در سالن اجتماعات
شهید مطهری برگزار شد.
در ابتدای این گردهمایی دکتر احمدی ضمن خوشامدگویی به اولین گروه از دانش آموختگان پردیس دانشگاهی به انگیزه قوی و هدفمندی دانشجویان پردیس اشاره کرد و گفت: آنچه من و اساتید دانشگاه در مواجه با دانشجویان پردیس دیدیم انگیزه قوی آنان برای تحصیل و هدفمندی و روحیه جستجوگری آنان بود. عشق به تحصیل در وجود دانشجویان موج می زد و با همین روحیه بر مشکلات موجود و سخت گیری های اساتید فائق آمدند. دانشجویان پردیس با پذیرش هزینه های شخصی و بدون پشتیبانی سوبسیدهای دولتی تنها با انگیزه بالا به علاقه و نیاز خود به تحصیل پاسخ می دهند و کاملا هدفمند وارد دانشگاه می شوند این انگیزه گاهی در بین دانشجویان دولتی دیده نمی شود
وی افزود: این انگیزه قوی درونی و انتخاب آگاهانه و عالمانه ثروت و سرمایه بزرگی است که امیدوارم آن را حفظ کنید.
رئیس دانشگاه ادامه داد: قطعا اولین دوره برگزاری پردیس با مشکلات، کمی ها و کاستی ها و فراز و نشیب هایی همراه بود اما خوشحالم که شما دانش آموختگان کارشناسی ارشد با سربلندی و موفقیت فارغ التحصیل شدید. امیدورام شیرینی تحصیلات تکمیلی و پایان دوره تحصیلی آن سختی ها را جبران کند.
دکتر احمدی در پایان تصریح کرد: تجربه پردیس در ابتدا محدود و با رشته های معدود انجام شد تا ارزیابی لازم از توانمندی دانشجویان بدست آید و برای دوره های آتی برنامه ریزی شود. هم اکنون 13 دانشگاه برتر کشور با وزارت علوم به این جمع بندی دست یافته اند که پردیس های دانشگاهی باید حفظ شده و توسعه یابند. با وجود دانش آموختگان برجسته ای که پردیس ها داشته اند و همچنین به دلیل نیاز جامعه، برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های کشورباید به پردیس های دانشگاهی توجه کرد. متاسفانه گاهی جوانان مشتاق تحصیل برای ادامه تحصیل دانشگاه هایی را در خارج کشور انتخاب می کنند که تراز علمی قابل قیاسی با دانشگاه های داخلی ندارند.

12 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 8812