گروه‌های آموزشی


 
بازاریابی و تجارت الکترونیک
بازاریابی و تجارت الکترونیک

این دوره میان دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه سوئد Lulea به مدت چهار سال (85-82) برگزار شده است. در این دوره تلاش گردیده است تا حوزه کاربردی فناوری اطلاعات در عرصه تجارت را مد نظر قرار دهد و با همکاری اعضای هیأت علمی دانشکده فنی و نیز تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه حدود 130 دانشجو را در این رشته فارغ‌التحصیل کرده است.

سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی
سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی

گروه مهندسی سیستم‌های اقتصادی – اجتماعی به تعلیم و تحقیق درزمینهٔ برنامه‌ریزی و طرح سیستم‌های مختلف موردنیاز جامعه می‌پردازد. این سیستم‌ها عموماً در ابعاد مختلف منطقه، یا کشور مطرح می‌شوند. سیستم‌های حمل‌ونقل- آب‌رسانی و فاضلاب- ارتباطات- انتقال و توزیع کالاها- تأمین و توزیع انرژی- خدمات آموزشی یا بهداشتی ازاین‌گونه‌اند. در کلیه این سیستم‌ها هر یک از ابعاد اقتصادی، اجتماعی و تکنولوژی یک سیستم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیریت سیستم و بهره‌وری
مدیریت سیستم و بهره‌وری

گروه مدیریت سیستم و بهره‌وری بعنوان یکی از گرایش‌های رشته مهندسی صنایع در سال 1377 در دانشگاه تربیت مدرس با هدف تربیت مدیران برای صنایع کشور از طریق آموزش علوم و فنون مهندسی صنایع و مدیریت تشکیل گردید. این گروه در حال حاضر دارای دو رشته تحصیلی مدیریت مهندسی (Engineering Management) و مهندسی مالی (Financial Engineering) است.

مهندسی صنايع
مهندسی صنايع

مهندسی صنایع شاخه‌ای از علم است كه طراحی، بهبود، و کاربست سیستم‌های یكپارچه متشكل از انسان، مواد، تجهیزات، انرژی، و اطلاعات را در برمی‌گیرد. این رشته از تركیب دانش و مهارت‌های تخصصی در علوم ریاضی، فیزیك، اقتصاد، مدیریت، و علوم اجتماعی با اصول و روش‌های تحلیل و طراحی مهندسی پدید آمده و هدف از آن، تشخیص، پیش‌بینی، و ارزیابی نتایجی است كه باید از چنین سیستم‌هایی حاصل شود.
♦ دوره‌های کارشناسی ارشد: - مهندسی صنایع - مهندسی سیستم های سلامت
♦ دوره‌های دکتری: - مهندسی صنایع

مهندسی فناوری اطلاعات
مهندسی فناوری اطلاعات

گروه مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس در سال 1382 با هدف تربیت متخصصان مطلع و آگاه در زمینه مهندسی فناوری اطلاعات و آخرین مباحث روز این تخصص فعالیت خود را آغاز کرد.
♦ دوره‌های کارشناسی ارشد: - سیستم‌های تکنولوژی اطلاعات - سامانه‌های شبکه‌ای
♦ دوره‌های دکتری: - مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی