معرفی

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت‌مدرس در طول نزدیک به سه دهه فعالیت، دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری را در گرایش‌های اصلی مهندسی برق و کامپیوتر عرضه نموده است. این گرایش‌ها شامل: الکترونیک، کامپیوتر، کنترل، قدرت، مخابرات، مهندسی پزشکی و گرایش‌های جدید بین رشته‌ای نانوالکترونیک، مکاترونیک، فناوری اطلاعات ، جرم یابی دیجیتال و ... می‌باشد.
دانشکده همکاری‌های تحقیقاتی متعددی را با صنایع مختلف برق، مخابرات وکامپیوتر برقرار کرده است که این حرکت، زمینه لازم جهت افزایش قابلیت‌های پژوهشی دانشجویان در فرآیند انجام پروژه‌ها را موجب گردیده است. در این راستا "مرکز ملی مطالعات و برنامه ریزی شبکه‌های قدرت"،"مرکز نوآوری سامانه‌های ارتباطی سیار" و "مرکز تحقیقات مبارزه با هرزنامه" در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.
تلاش‌های بی وقفه علمی- پژوهشی اعضای هیأت علمی موجب شده است که پروژه‌های تحقیقاتی، مورد حمایت مالی-تجهیزاتی صنایع مختلف و دستگاه‌های ذیربط قرار گیرند. امکانات مالی و اعتبارات پژوهشی متعددی در جهت انجام پروژه‌ها و توسعه آزمایشگاه‌های پیشرفته دریافت شده است که در حال گسترش و توسعه می‌باشند. تاکنون مجموعا 38 آزمایشگاه پژوهشی در گرایش‌های مختلف راه‌اندازی شده و مشغول فعالیت هستند که برخی از آن‌ها در سطح کشور کم‌نظیرند.

تاریخچه

دانشكده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس از سال 1362 به عنوان یك بخش از دانشکده فنی و مهندسی فعالیت‌های علمی خود را با 6 گروه‌ آموزشی الکترونیک، کنترل، قدرت، مخابرات، مهندسی پزشکی و کامپیوتر آغاز كرد و در تیرماه سال 1388 به عنوان یک دانشکده مستقل فعالیت خود را ادامه داد و درسال 1402 تعداد اعضای هیات علمی رسمی و پیمانی دانشكده 49 نفر می باشد كه 13 نفر دارای مرتبه استادی، 24 نفر در مرتبه دانشیاری و 12 نفر در مرتبه استادیاری می‌باشند.

چشم انداز

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس دانشکده ای در تراز تمدن اسلامی

مأموریت

تربیت دانش‌آموختگان مهندسی برق و کامپوتر واجد خصوصیات زیر: سطح علمی در تراز برتر جهانی، پرانرژی و پویا، خلاق، دارای روحیه کارآفرینی، متخلق به اخلاق اسلامی و روحیه وطن دوستی، مسئول در برابر جامعه و طبیعت، ، با تفکر میان رشته‌‌ای و توانا در کار گروهی توسعه و تولید دانش و فناوری روز برای پیشرفت دانشی کشور و ارتقا اقتصاد دانش‌بنیان، با توجه به رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای و حفظ محیط زیست

ده ارزش پایه برای تحقق اهداف راهبردی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر به قرار زیر است:

  • محور قرار دادن تخصصی کار کردن و ارتباط متقابل آموزش-پژوهش موثر در سطح کشور و بین‌المللی
  • حاکمیت تفکر علمی در دانشکده (کار در دانشگاه عبادت است.)
  • خلاقیت و نوآوری
  • تفکر بلندمدت و آینده‌نگری
  • تکامل‌خواهی و تعالی در علم
  • یادگیری سازمانی و نشر یافته‌ها، دانسته‌ها و توانمندی‌های علمی-پژوهشی استاد و دانشکده
  • مسوولیت‌پذیری و حساس بودن نسبت به جامعه
  • اعتقاد به شأن و منزلت استاد در دانشکده (مادی و معنوی)
  • انسجام سازمانی و فرهنگ کار گروهی
  • برتری کیفیت بر کمیت

هیئت رئیسه دانشکده
رئیس دانشکده

سجاد ازگلی

رئیس دانشکده

پائیز عزمی

پائیز عزمی

معاون آموزشی
بابک محمدزاده اصل

بابک محمدزاده اصل

معاون پژوهشی
ساختار سازمانی

مشاهده ...

آمار و اطلاعات