گروه مهندسی الکترونیک دانشگاه تربیت مدرس یکی از گروه های مطرح کشور در حوزه سیستمها ، مدارها و افزاره های الکترونیک است. این گروه در ایجاد محیط علمی پر نشاط برای دانشجویان و تربیت مدرسین و پژوهشگران کارآمد برای دانشگاهها و صنایع کشور بسیار موفق عمل کرده است.

اعضای هیأت علمی: 9
دانشجویان: 95
دانش‌آموختگان: 552

گروه قدرت به عنوان یکی از پرسابقه‌ترین گروه‌های دانشکده، در حال حاضر دارای 9 عضو هیأت علمی است که در حوزه‌های مختلف مهندسی قدرت (دو گرایش سیستم‌های قدرت و الکترونیک قدرت) فعالیت دارند. این گروه دارای 8 آزمایشگاه پژوهشی است و مرکز ملی مطالعات و برنامه‌ریزی سیستم‌های قدرت نیز به همت اعضای هیأت‌ علمی این گروه تأسیس شده است. از دیدگاه دستاوردهای پژوهشی، گروه قدرت یکی از ممتازترین گروه‌ها در سطح دانشگاه به شمار می‌رود و محیط به‌روز، کارآمد و پرنشاط آموزشی و پژوهشی آن حاصل همکاری و همدلی اعضای گروه، دانشجویان و کارشناسان ممتاز است.

اعضای هیأت علمی: 9
دانشجویان: 82
دانش‌آموختگان: 509

گروه کنترل دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس از برترین گروههای آموزشی کشور در حوزه سیستمهای کنترل می باشد که از ابتدای تشکیل تا کنون دستاوردهای ارزشمندی ارائه کرده است. پیشتازی، روزآمدی و پویایی در آموزش و پژوهش از مولفه های اصلی این گروه تخصصی بوده و فضای صمیمی بین اساتید و دانشجویان، محیطی دلچسب و به یادماندنی برای اکثر دانش آموختگان به یادگار گذاشته است. در حال حاضر فارغ التصیلان این گروه در قریب به اتفاق گروههای کنترل دانشگاههای کشور به عنوان عضو هیات علمی حضور فعال دارند.

اعضای هیأت علمی: 6
دانشجویان: 94
دانش‌آموختگان: 435

گروه مخابرات دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس بزرگترین گروه این دانشکده با 10 عضو هیات علمی، ... دانشجوی کارشناسی ارشد و... دانشجوی دکترا بوده و از گروههای پیشرو مخابرات در سطح کشور است. از زمان تاسیس تا کنون این گروه موفق به تربیت ....دانش آموخته کارشناسی ارشد و ... دکترا شده است. گروه دارای 2 گرایش میدانها و امواج الکترمغناطیسی و سیستمهای مخابراتی است. در گرایش میدان 1 استاد تمام، 1 دانشیار و 2 استادیار عضویت دارند. همچنین در گرایش سیستم 3 استاد تمام، یک دانشیار و 2 استادیار عضویت دارند. این گروه دارای ارتباطات قوی با صنعت بوده و پروزه های متعددی با کارفرمایی شرکت ارتباطات سیار ایران، صنایع الکترونیک شیراز و صنایع مخابراتی ایران به انجام رسانده است. ارزش قراردادهای سابق و فعلی اعضای این گروه حدود سی میلیارد ریال برآورد می شود.

اعضای هیأت علمی: 10
دانشجویان: 131
دانش‌آموختگان: 565

این گروه در مقطع کارشناسی ارشد گرایش‌های امنیت سایبری (رایانش امن) و معماری سیستم‌های کامپیوتری از رشته مهندسی کامپیوتر، و نیز رشته جرم‌یابی دیجیتال فعالیت می‌کند. همچنین، پذیرای دانشجویان دکتری مهندسی کامپیوتر در حوزه‌های پژوهشی مرتبط است. دانشجویان گرایش‌های ذکر شده در عین کسب دانش و انجام پژوهش، با انجام پروژه‌های عملی متنوع، مهارت‌های کافی را برای موفقیت در صنعت و دانشگاه به دست می‌آورند.

اعضای هیأت علمی: 6
دانشجویان: 58
دانش‌آموختگان: 33

گروه مهندسی پزشکی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر با سابقه بیش از دو دهه فعالیت، از گروههای شناخته شده فعال در حوزه تحصیلات تکمیلی در کشور می باشد. هدف اصلی گروه مهندسی پزشکی، طراحی و آنالیز ابزار مهندسی در کاربردهای پزشکی و در راستای تشخیص و درمان مناسب¬تر انواع بیماریها می باشدکه بعنوان ابزار کمکی در اختیار پزشکان قرار می¬گیرد.

اعضای هیأت علمی: 4
دانشجویان: 21
دانش‌آموختگان: 76

این گروه در زمینه‌ای هوش مصنوعی، شبکه‌های عصبی، گرافیک کامپیوتری سیستم‌های هوشمند، معماری کامپیوتر، پردازش تصویر داده‌کاوی، امنیت شبکه و VLSI، پردازش موازی و توزیع‌شده کامپایلرها مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری شبیه‌سازی و مدل‌سازی می‌نماید.

اعضای هیأت علمی: 5
دانشجویان: 80
دانش‌آموختگان: 397