متن کامل خبر


 
سخنرانی برندگان جایزه مصطفی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات

خلاصه خبر: حضور و سخنرانی برندگان جایزه مصطفی (نوبل اسلامی) در سال 2017 در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در دانشگاه تربیت مدرس

برندگان جایزه مصطفی (نوبل اسلامی) در سال 2017، پروفسور امین شکراللهی از دانشگاه فدرال فناوری لوزان سوئیس و پروفسور ارل گلنبه از امپریال کالج انگلستان و عضو آکادمی علوم ترکیه در روز شنبه 11 آذر ماه ساعت 10 تا 12 در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس حضور و در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات سخنرانی علمی خواهند داشت.

جایزه مصطفی(ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود. این جایزه به احترام نام پیامبر اسلام(ص) و به دلیل تأکید بسیار آن حضرت به علم‌آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی(ص)، به معنای برگزیده نام‌گذاری شده است.

جایزه مصطفی(ص) با شناسایی، معرفی و تقدیر شایسته از برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، علم‌آموزی و پژوهش را در جوامع اسلامی ترویج و تشویق می‌کند. همچنین این جایزه پیشگام توسعه روابط منطقه‌ای نهادهای علمی و فناوری در کشورهای اسلامی است و با تقویت ارتباط علمی میان دانشمندان و پژوهشگران جهان اسلام به رشد و تعالی علمی در کشورهای اسلامی کمک خواهد کرد.

30 آبان 1396 / تعداد نمایش : 1223